Lokalisera

Transfluent grundades med tanken att alla företag ska ha ett enkelt sätt att nå ut globalt och kommunicera med sina kunder på kundernas eget språk. Vår tanke ledde till ambitionen att bli en ledande leverantör av översättningar med lösningar som tar oss till fronten av innovativ teknik.

Vårt team är i högsta grad globalt. Vi har drivit verksamheter i dussintals länder och har djupa insikter om utmaningarna med globala verksamheter. Ta en titt på våra produkter så kommer du att se att vi har byggt en uppsättning verktyg som kan uppfylla alla era behov av översättning och lokalisering.

Mikko Räty
Mikko Räty
CEO
mikko.raty@transfluent.com
+358 50 330 84 66
Ari Nyfors
Ari Nyfors
Account Executive
ari@transfluent.com
+358 44 7337 040
Minna Taavitsainen
Minna Taavitsainen
Account Manager
minna@transfluent.com
+358 40 734 6762
Tomi Heiskanen
Tomi Heiskanen
Co-Founder & CTO
tomi@transfluent.com
Anssi Ruokonen
Anssi Ruokonen
COO & CMO
anssi.ruokonen@transfluent.com
Jarmo Honkala
Jarmo Honkala
Operations Manager
jarmo@transfluent.com
Satu Sandström
Satu Sandström
Vendor Manager
satu@transfluent.com
Kati Peltomäki
Kati Peltomäki
Gaming Industry Lead
kati@transfluent.com
Timo Rongas
Timo Rongas
Development Lead
timo@transfluent.com

Faktureringsadress:

Transfluent Ltd
Ostolaskut 5304G
PL 72
FI-00521 Helsinki
FINLAND

Elektronisk faktureringsadress: 003721474483 Leverantör för fakturering: Maventa Leverantörens ID: 003721291126

EU-kontor

+358 50 594 02 94
Salomonkatu 17B
FI-00100 Helsinki
FINLAND

Företags-ID: 2147448-3
VAT ID: FI21474483

Kontor i USA

440 N. Wolfe Rd.
Sunnyvale, California
UNITED STATES